PCX2337F64104
World Products
Cap Film Suppression X2 0.1uF 275VAC PP 20% (18 X 5 X 11mm) Radial Wound 15mm 105°C Loose
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PCX2337F64104
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    World Products
  • Part No:
    PCX2337F64104
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
    1000
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    275 VAC
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    18 x 5 x 11 mm