M39012/26-0011
Winchester/Kings
Conn TNC PL 0Hz to 11GHz 50Ohm Crimp ST Cable Mount Gold
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: M39012260011
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Winchester/Kings
  • Part No:
    M39012/26-0011
  • Alias/AKA:
    KA-59-230
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    TNC
  • Impedance:
    50 Ohm
  • Operating Frequency:
    0 to 11 Hz to GHz
  • Gender:
    PL
  • Mounting:
    Cable Mount
  • Body Orientation:
    Straight
  • Terminate To:
    Coaxial Cable
  • Termination Method:
    Crimp
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Dimension:
    27.43 x 16 mm