RLR05C27R0GMB14
Vishay
Metal Film Resistor - 27 Ohms ±2% - 0.125W - ±100ppm/°C - Failure Rate: 1.0%/1000Hrs - MIL-PRF-39017 - Axial Through Hole - Bu ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Metal Film Resistor - 27 Ohms ±2% - 0.125W - ±100ppm/°C - Failure Rate: 1.0%/1000Hrs - MIL-PRF-39017 - Axial Through Hole - Bulk