RN65D4992F
Vishay / Dale
Metal Film Resistor - 49.9 kOhm ±1% - 0.5W - ±100ppm/°C - Axial - Through Hole
Description +
Search Keywords: RN65D4992F
  • Part No:
    RN65D4992F
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    49.9 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -65 to 175 °C
  • Dimension:
    14.27 x 4.57 mm