- RL07S513G
RL07S513G
Vishay / Dale
Metal Film Resistor - 51 kOhm ±2% - 0.25W - Axial - Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Description
Search Keywords: RL07S513G
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Vishay / Dale
Part No:RL07S513G
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1 -
Termination Style:Axial
Power Rating:0.25 (1/4) W
Resistance Value:51 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Operating Temperature:-65 to 175 °C
Packaging:Tape and Reel
Dimension:6.1 x 2.29 mm