RER60F24R3R
Vishay / Dale
Res Wirewound 24.3 Ohm 1% 5W ±20ppm/°C 0.01% Aluminum Housed AXL Flange Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RER60F24R3R
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Vishay / Dale
  • Part No:
    RER60F24R3R
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Aluminum Housed
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Power Rating:
    5 W
  • Termination Style:
    Axial
  • Resistance Value:
    24.3 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C