MDP1601-102G
Vishay / Dale
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.92W ±100ppm/°C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Description +
Search Keywords: MDP1601102G
  • Supplier:
    Vishay / Dale
  • Part No:
    MDP1601-102G
    Yes
  • HTS:
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    15
  • Number of Terminals:
    16
  • Power Rating:
    1.92 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C