IR4-33UH-10%
Vishay / Dale
Inductor RF Molded Wirewound 33uH 10% 2.5MHz 65Q-Factor Iron 165mA 3Ohm DCR AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: IR433UH10
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Vishay / Dale
  • Part No:
    IR4-33UH-10%
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Inductance:
    33 uH
  • Type:
    RF
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    3 Ohm
  • Maximum DC Current:
    165 mA