IHD1EB101L
Vishay / Dale
Inductor High Current Filter Bobbin Core 100uH 15% 1KHz Ferrite 1.1A 208mOhm DCR AXL Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: IHD1EB101L
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Vishay / Dale
  • Part No:
    IHD1EB101L
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Inductance:
    100 uH
  • Type:
    High Current Filter
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Tolerance:
    15 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    208 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.1 A