- CNX714C401120W
CNX714C401120W
VCC - Visual Communications Company
PMI RND 14mm LED 120V Wire Yellow IP67
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CNX714C401120W
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:VCC - Visual Communications Company
Part No:CNX714C401120W
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8531809051
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Mounting:Panel
Dimension:25.4 mm
Type:Uni-Color
Maximum Forward Voltage per Color:N/A
Color:Yellow
Peak Wavelength:N/A
Lens Shape Type:Circular
Lens Appearance:N/A
Lens Dimensions:N/A
Intensity:1120(Max) mcd
Viewing Angle:N/A
Maximum Forward Current:8 mA