CML CMD17-21UGC/TR8 LED SMT 2.1V 20mA Green 3K Part of the VCC Family of Products
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CMD1721UGCTR8
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    VCC - Visual Communications Company
  • Part No:
    CMD17-21UGC/TR8
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 7
Ships today, if you order in Buy all 7 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000