- 1092QD3-125VAC
1092QD3-125VAC
VCC - Visual Communications Company
PMI RND .5" LED Amber Semi-Dome 125V Tab
Description
Search Keywords: 1092QD3125VAC
Part No:1092QD3-125VAC
Mounting:Panel
Dimension:31.88 x 16 mm
Type:Uni-Color
Maximum Forward Voltage per Color:125 V
Color:Amber
Lens Dimensions:N/A
Intensity:13000 mcd
Viewing Angle:N/A
Maximum Forward Current:25 mA