USTF92252303T
U.S. TOYO Fan
AC Fan Ball Bearing 230V 0.068A 9W 60Hz 3200RPM 35CFM 39dB Flange Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: USTF92252303T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    U.S. TOYO Fan
  • Part No:
    USTF92252303T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Category:
    AC Fan
  • Dimension:
    92 x 92 x 25 mm
  • Voltage Rating:
    230 V
  • Power Rating:
    9 W
  • Maximum Airflow:
    35 CFM
  • Noise Level:
    39 dB
  • Special Features:
    None
  • Termination:
    Terminals
  • Housing Material:
    Aluminum Alloy
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 8
Ships today, if you order in Buy all 8 in-stock or the regular minimum order quantity of 10