USTF92251153W
U.S. TOYO Fan
AC Fan Axial Ball Bearing 115V 35CFM 38dB 92 X 92 X 25mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: USTF92251153W
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    U.S. TOYO Fan
  • Part No:
    USTF92251153W
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Category:
    AC Fan
  • Dimension:
    92 x 92 x 25 mm
  • Voltage Rating:
    115 V
  • Power Rating:
    9 W
  • Maximum Airflow:
    35 CFM
  • Noise Level:
    38 dB
  • Special Features:
    N/A
  • Termination:
    Lead Wire
  • Housing Material:
    Aluminum Alloy
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C