USTF120381152T
U.S. TOYO Fan
AC Fan - 120 x 38mm - 115 VAC - 1950 RPM - Terminal
Description +
Search Keywords: USTF120381152T
  • Part No:
    USTF120381152T
  • COO:
    CN
  • Category:
    AC Fan
  • Dimension:
    119 x 119 x 38 mm
  • Voltage Rating:
    115 V
  • Power Rating:
    7 W
  • Maximum Airflow:
    76 CFM
  • Noise Level:
    30 dB
  • Termination:
    Terminals
  • Housing Material:
    Aluminum Alloy
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C