USTF120252303T
U.S. TOYO Fan
AC Fan Ball Bearing 230V 0.068A 10W 60Hz 2900RPM 75CFM 38dB Flange Mount
Description +
Search Keywords: USTF120252303T
  • Part No:
    USTF120252303T
  • COO:
    CN
  • Category:
    AC Fan
  • Dimension:
    119 x 119 x 25 mm
  • Voltage Rating:
    230 V
  • Power Rating:
    10 W
  • Maximum Airflow:
    75 CFM
  • Noise Level:
    38 dB
  • Termination:
    Terminals
  • Housing Material:
    Aluminum Alloy
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 1
Can Ship immediately Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 10