USTF1202512HW
U.S. TOYO Fan
DC Fan Ball Bearing 12V 0.33A 3.96W 2800RPM 95.1CFM 41.5dB Flange Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: USTF1202512HW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    U.S. TOYO Fan
  • Part No:
    USTF1202512HW
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Category:
    DC Fan
  • Dimension:
    120 x 120 x 25.4 mm
  • Voltage Rating:
    12 V
  • Power Rating:
    3.96 W
  • Maximum Airflow:
    95.1 CFM
  • Noise Level:
    41.5 dB
  • Special Features:
    None
  • Termination:
    Lead Wires
  • Housing Material:
    Plastic
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C