TAC17251115MT
U.S. TOYO Fan
AC Fan Axial Ball Bearing 115V 170CFM 38dB 150 X 172 X 51mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TAC17251115MT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    U.S. TOYO Fan
  • Part No:
    TAC17251115MT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Category:
    AC Fan
  • Dimension:
    150 x 172 x 51 mm
  • Voltage Rating:
    115 V
  • Power Rating:
    30 W
  • Maximum Airflow:
    170 CFM
  • Noise Level:
    38 dB
  • Special Features:
    N/A
  • Termination:
    Terminal
  • Housing Material:
    Aluminum Alloy
  • Operating Temperature:
    -20 to 80 °C