- HM79M-10100LFTR
HM79M-10100LFTR
TT Electronics/BI Magnetics
Power Inductor - 10 uH - ±20% Tolerance - 1.74 A - 1.45 A Saturation - Unshielded - 150 mOhms Max DCR - SMD/SMT Termination - ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Power Inductor - 10 uH - ±20% Tolerance - 1.74 A - 1.45 A Saturation - Unshielded - 150 mOhms Max DCR - SMD/SMT Termination - PCB Mount.