WSU075-4000
Triad Magnetics
AC/DC Adapter - Wall Mount - 30 Watts: 7.5V @ 4A - NA Input Blades - Lvl IV
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: WSU0754000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Triad Magnetics
  • Part No:
    WSU075-4000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    VN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Input Current - Typical:
    Not Specified
  • Adapter Color:
    Black
  • Dimension:
    84.0 x 53.0 x 31.0 mm
  • AC Input Voltage:
    90 to 264
  • AC Input Current - Maximum:
    0.58A