WAU240-500-SG
Triad Magnetics
Transformer - Wall Mount - 12 Watts: 24VAC @ 0.5A - NA Input Blades - Lvl VI
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: WAU240500SG
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Triad Magnetics
  • Part No:
    WAU240-500-SG
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • AC Input Current - Maximum:
    0.58A
  • AC Input Current - Typical:
    Not Specified
  • Dimension:
    79.6 x 59.7 x 48.1 mm