- WAU16-2400
WAU16-2400
Triad Magnetics
Transformer - Wall Mount - 38.4 Watts: 16VAC @ 2.4A - FOR INDUSTRIAL & COMMERCIAL USE ONLY
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: WAU162400
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Triad Magnetics
Part No:WAU16-2400
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504314035
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
AC Input Current - Maximum:0.58A
Adapter Color:Black
AC Input Current - Typical:Not Specified
CoC Tier:No
Dimension:85 x 68 x 55 mm