XS506BSCAL01M12
TES Electric
Proximity Sensor Inductive NO 1.5mm 12V to 24V
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: XS506BSCAL01M12
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TES Electric
  • Part No:
    XS506BSCAL01M12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    FR
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Inductive
  • Sensing Distance:
    1.5 mm
  • Mounting:
    N/A
  • Output Type:
    N/A
  • Dimension:
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C