J432D-18M
Teledyne Relays
Electromechanical Relay 18VDC 1.6KOhm 1ADC/0.25AAC DPDT (( 9.4mm 9.4mm 9.52mm)) THT Established Reliability Relay
Description
Search Keywords: J432D18M
Supplier:Teledyne Relays
Part No:J432D-18M
HTS:8536410020
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Established Reliability Relay
Relay Construction:Non-Latching
Contact Arrangement:DPDT
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:18 V
Maximum Current Rating:1DC,0.25AC A
Coil Current:11.25 mA
Coil Resistance:1.6 KOhm
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-65 to 125 °C