J412DM-18L
Teledyne Relays
Electromechanical Relay 18VDC 880Ohm 1ADC/0.25AAC DPDT (9.4x10.29x6.86)mm THT Established Reliability Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: J412DM18L
Supplier:Teledyne Relays
Part No:J412DM-18L
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
Supplier Standard Pack:
100 -
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:18 V
Maximum Current Rating:1DC,0.25AC A
Coil Current:20.45 mA
Coil Resistance:880 Ohm
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-65 to 125 °C