J412-12WL
Teledyne Relays
Electromechanical Relay 12VDC 390Ohm 1ADC/0.25AAC DPDT (9.4x10.29x6.86)mm THT Established Reliability Relay
Description
Search Keywords: J41212WL
Supplier:Teledyne Relays
Part No:J412-12WL
Supplier Standard Pack:
50 -
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Maximum Current Rating:1DC,0.25AC A
Coil Current:30.77 mA
Coil Resistance:390 Ohm
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-65 to 125 °C