J116CM9-12M/G
Teledyne Relays
Electromechanical Relay 12VDC 332.41Ohm 1ADC/0.25AAC DPDT (12.95x9.53x6.99)mm THT Established Reliability Relay
Description +
Search Keywords: J116CM912MG
  • Part No:
    J116CM9-12M/G
  • Alias/AKA:
    J116CM9-12M
    EAR99
    150
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Operating Temperature:
    -65 to 125 °C
  • Dimension:
    12.95 x 9.53 x 6.99 mm
  • Coil Current:
    36.1 mA