ER412D-12A/S/G
Teledyne Relays
Electromechanical Relay 12VDC 390Ohm 1ADC/0.25AAC DPDT (9.4x10.29x6.86)mm THT Established Reliability Relay
Description +
Search Keywords: ER412D12ASG
  • Part No:
    ER412D-12A/S/G
    EAR99
    250
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Coil Current:
    30.77 mA
  • Coil Resistance:
    390 Ohm
  • Operating Temperature:
    -65 to 125 °C