ER114YM4-12A/G
Teledyne Relays
Electromechanical Relay 12VDC 390Ohm 1ADC/0.25AAC DPDT (9.53x9.53x6.99)mm THT Established Reliability Relay
Description +
Search Keywords: ER114YM412AG
  • Part No:
    ER114YM4-12A/G
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Maximum Current Rating:
    1DC,0.25AC A
  • Operating Temperature:
    -65 to 125 °C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 6.99 mm
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Coil Current:
    30.77 mA