A150-10-12/G
Teledyne Relays
Electromechanical Relay 12VDC 390Ohm (12.07x9.53x7.11)mm THT Ultra Miniature Broadband Attenuator Relay
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: A1501012G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Teledyne Relays
  • Part No:
    A150-10-12/G
  • Alias/AKA:
    A150-10-12
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    N/A
  • Maximum Current Rating:
    N/A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Pin Count:
    6
  • Operating Temperature:
    -55 to 85 °C
  • Dimension:
    12.07 x 9.53 x 7.11 mm