- XV46D30C
XV46D30C
Teledyne Industrial
30A 420Vac No Heat Sink SSR
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
30A 420Vac No Heat Sink SSR
Search Keywords: XV46D30C
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Teledyne Industrial
Part No:XV46D30C
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536410060
Supplier Standard Pack:
1 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:420(RMS) V
Maximum Output Current:0.03(RMS) A
Output Device:N/A
Input Type:DC
Input Voltage:30 V
Mounting:Screw
Circuit Arrangement:N/A
Dimension:61.3 x 44.5 x 45 mm