Search Keywords: SH10DC40
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Teledyne Industrial
  • Part No:
    SH10DC40
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    FR
  • ECCN:
    EAR99
    36
  • Output Type:
    DC
  • Maximum Output Voltage:
    100 V
  • Maximum Output Current:
    40 A
  • Output Device:
    MOSFET
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    32 V