- SD24D50-06
SD24D50-06
Teledyne Industrial
Relay SSR 3mA 30V DC-IN 50A 280V AC-OUT 8-Pin
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: SD24D5006
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Teledyne Industrial
Part No:SD24D50-06
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536410060
COO:FR
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
36 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:280(RMS) V
Maximum Output Current:50(RMS) A
Output Device:Thyristor
Input Type:DC
Input Voltage:30 V
Mounting:Screw
Circuit Arrangement:N/A
Dimension:58 x 44.5 x 19.6 mm