- S48A25-22
S48A25-22
Teledyne Industrial
Relay SSR 26mA 80V AC/DC-IN 25A 520V AC-OUT 4-Pin
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: S48A2522
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Teledyne Industrial
Part No:S48A25-22
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:520(RMS) V
Maximum Output Current:25(RMS) A
Output Device:SCR,Triac
Input Type:AC,DC
Input Voltage:17 - 80 V
Mounting:Screw
Circuit Arrangement:N/A
Dimension:58.2 x 44.5 x 22.8 mm