- C3P24D25C/F
C3P24D25C/F
Teledyne Industrial
Relay SSR 30mA 10V DC-IN 25A 280V AC-OUT 8-Pin SIP
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: C3P24D25CF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Teledyne Industrial
Part No:C3P24D25C/F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:280(RMS) V
Maximum Output Current:25(RMS) A
Output Device:N/A
Input Type:DC
Input Voltage:10 V
Mounting:Through Hole
Circuit Arrangement:N/A
Dimension:81.28 x 8.26 x 27.69 mm