Search Keywords: 3613C4R7K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Sigma Inductors
  • Part No:
    3613C4R7K
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Type:
    Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    315 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -30 to 100 °C