- FN9222B-10-06
FN9222B-10-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Entry Module Filtered M 3 POS 250VAC 10A ST 1 Port
Description
Search Keywords: FN9222B1006
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN9222B-10-06
Alias/AKA:803754-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:9018908000
Gender:M
Mounting:Flange Mount
Termination Method:Spade/Solder
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:10 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 85 °C