- FN7612-16-M4
FN7612-16-M4
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 50Hz/60Hz 16A 300VAC Threaded Stud Panel Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN761216M4
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN7612-16-M4
Alias/AKA:801866-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250080
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Mounting:Panel Mount
Maximum Voltage Rating:300,1000 VAC|VDC
Maximum Current Rating:16 A
Operating Frequency:50,60 Hz
Operating Temperature:-40 to 100 °C
Dimension:22 x 148 x 22 mm