- FN670-10-06
FN670-10-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 2-Stage 0Hz to 400Hz 10A 250VAC Solder Flange Mount
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN6701006
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN670-10-06
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8548900100
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:10 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:105 x 126 x 38 mm