- FN660-20-06
FN660-20-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter EMI 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Quick Connect Flange Mount
Description
Search Keywords: FN6602006
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN660-20-06
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532290040
COO:CH
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:20 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:105 x 126 x 38 mm