- FN660-16-06
FN660-16-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter EMI 0Hz to 400Hz 16A 250VAC Quick Connect Flange Mount
Description
Search Keywords: FN6601606
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN660-16-06
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532290040
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:16 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:54 x 85 x 40.3 mm