- FN422-6.5-13
FN422-6.5-13
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 0Hz to 400Hz 6.5A 250VAC Quick Connect Flange Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN4226513
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN422-6.5-13
Alias/AKA:800201-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:6.5 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:N/A
Dimension:83 x 41 x 17 mm