- FN406-0.5-02
FN406-0.5-02
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter EMC 0Hz to 400Hz 0.5A 250VAC PC Pins Thru-Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN4060502
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN406-0.5-02
Alias/AKA:800585-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
250 -
Mounting:Through Hole
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:0.5 A
Operating Frequency:0 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:45 x 15 x 29.5 mm