- FN393-2.5-05-11
FN393-2.5-05-11
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Entry Module Filtered M 3 POS 250VAC 2.5A Switch/Fuse ST 1 Port
Description
Search Keywords: FN393250511
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN393-2.5-05-11
Alias/AKA:800305-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694030
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Type:Filtered
Body Orientation:Straight
Gender:M
Mounting:Flange Mount
Termination Method:Quick Connect
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:2.5 A
Operating Frequency:50 to 400 Hz
Operating Temperature:-25 to 85 °C