- FN351H-110-35
FN351H-110-35
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter General Purpose EMC 0Hz to 60Hz 110A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN351H11035
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN351H-110-35
Alias/AKA:800492-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:520 VAC
Maximum Current Rating:110 A
Operating Frequency:0 to 60 Hz
Operating Temperature:-25 to 85 °C
Dimension:170 x 440 x 90 mm