- FN351-36-47
FN351-36-47
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 36A 440VAC Terminal Block Flange Mount
Description
Search Keywords: FN3513647
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN351-36-47
Alias/AKA:800848-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532290040
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:440 VAC
Maximum Current Rating:36 A
Operating Frequency:0 to 60 Hz
Operating Temperature:-25 to 85 °C
Termination Style:Terminal Block
Dimension:150mm x 250mm x 65 mm