- FN3280H-120-35
FN3280H-120-35
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 3-Phase 0Hz to 60Hz 120A 520VAC Terminal Block Chassis Mount Medical
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN3280H12035
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN3280H-120-35
Alias/AKA:801871-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Chassis Mount10611
Maximum Voltage Rating:52010609VAC
Maximum Current Rating:120 A
Operating Frequency:0 to 60 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Termination Style:Terminal Block10616
Dimension:340mm x 170mm x 14010614mm