- FN3270H-35-33
FN3270H-35-33
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter - Installation - 35 A - 520 VAC - EMI - RFI - Quick Connect.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN3270H3533
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN3270H-35-33
Alias/AKA:806167-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
12 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:520 VAC
Maximum Current Rating:35 A
Operating Frequency:0 to 60 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:70 x 180 x 68 mm