- FN3258H-42-47
FN3258H-42-47
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 42A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN3258H4247
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN3258H-42-47
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:520 VAC
Maximum Current Rating:42 A
Operating Frequency:0 to 60 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Termination Style:Terminal Block
Dimension:50mm x 330mm x 85 mm