- FN3256H-120-35
FN3256H-120-35
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 120A 300VAC Terminal Block Flange Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: FN3256H12035
Supplier:TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Part No:FN3256H-120-35
Alias/AKA:806124-SF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Flange Mount
Maximum Voltage Rating:300 VAC
Maximum Current Rating:120 A
Operating Frequency:0 to 60 Hz
Operating Temperature:-25 to 100 °C
Dimension:170 x 300 x 125 mm